בדיקת ציוד כיבוי אש - מה חשוב לדעת    

בדיקת ציוד כיבוי אש - מה חשוב לדעת אחד הנושאים החשובים ביותר אשר כל עסק חייב להקדיש לו תשומת לב הולמת, הוא נושא הבטיחות. מדובר בבטיחות של כלל הנוכחים בעסק בכל זמן – לקוחות, עובדים, ספקים ונותני שירות למיניהם. מכלל המרכיבים הנוגעים לנושא הזה, בטיחות האש היא החשובה מכולם
 

מניעת שריפות מצד אחד, וכיבוי אש במהירות מרגע שפרצה מצד שני, הם הדברים החשובים ביותר ויש להקפיד עליהם מאד. במדינת ישראל, רשות הכבאות אחראית לבצע בכל העסקים ביקורת תקופתית של הציוד ושל ההכנות למצב שבו חלילה תפרוץ אש בעסק. גם העסק בעצמו חייב לבצע מעת לעת בדיקת ציוד כיבוי אש וכן הכשרה של העובדים למצבי חירום. מהו ציוד כיבוי אש ולמה הוא כל כך חשוב לבטיחות של כלל הנוכחים בעסק והעובדים בו? מה חשוב לדעת כאשר מבצעים בדיקת ציוד כיבוי אש ומהם הדברים שיש לתת עליהם את הדעת? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא הגברת המוכנות של העסק למצב של שריפה.

ציוד כיבוי אש – מה זה כולל

ציוד כיבוי אש בעסק הוא כלל המרכיבים הנדרשים, במצב שבו פורצת אש בעסק או שיש סיכון גבוה שתפרוץ שריפה. זאת, גם אם בפועל יש רק סימנים מקדימים, כמו עשן וריח חזק של אש. ציוד כיבוי אש כולל מטפים לכיבוי אש, מיכלים המכילים קצף לכיבוי שריפות ומוצבים במקומות מרכזיים ונגישים בעסק וכן צינורות מים מגולגלים המאפשרים, במקרה הצורך, להתיז מים בלחץ על מנת לכבות אש שפרצה, או למנוע התפשטות של אש לאזור מסוים, באמצעות הצפה שלו במים רבים. על מנת לעבור את הביקורת של מכבי האש, כל עסק חייב גם להתקין התקנים קבועים – גלאי עשן ומתזים (ספרינקלרים) שיציפו את העסק במים באופן אוטומטי, אם זוהתה אפשרות של שריפה באזור שבו הם מותקנים. בנוסף, כמובן, חייבות להיות בכל עסק מדרגות חירום אם הוא מתפרש על פני כמה קומות, ויציאות חירום בעסקים המתפרשים על פני שטח גדול.

בדיקת ציוד כיבוי אש והחשיבות שלה

ציוד כיבוי אש חייב להיות זמין תמיד ומוכן תמיד, למקרה של פריצת אש בעסק. לפיכך חייב כל בעל עסק, בין אם בעצמו ובין אם באמצעות מינוי של אחראי על הנושא, לבצע בדיקה תקופתית של הציוד. זה המקום לציין שהממונה על הנושא לא חייב להיות בהכרח איש מקצוע. רק על מנת לסבר את האוזן – גם טוען רבני אשר בשגרה תחום העיסוק שלו שונה לגמרי, יכול לשמש בתפקיד. זאת, כמובן, בתנאי שהוא קיבל הכשרה מתאימה וכלים מתאימים לניהול משבר אפשרי, ויש לו הידע הנחוץ לקחת על עצמו את התפקיד.

מה בעצם בודקים בציוד לכיבוי אש

בדיקת ציוד כיבוי אש מתמקדת בשלושה דברים: בדיקת התקינות של כלל הציוד – החל מהתקנים קבועים, כגון גלאי עשן, ספרינקלרים וצינורות כיבוי אש, וכלה במיכלים המכילים קצף או חומר אחר לכיבוי אש, ומוצבים במקומות שונים שהנגישות אליהם היא גבוהה. מעבר לבדיקת התקינות, יש לבדוק גם את תאריכי התפוגה של המיכלים הללו. זאת, במטרה למנוע מצב שבדיוק ברגע האמת, המיכל לא ימלא את הייעוד שלו. בנוסף, כחלק מהבדיקה, נבדק גם השילוט הקיים במבנה – שלטי אזהרה ושלטים המפנים את הנוכחים לפתחי היציאה או למדרגות החירום. ככל שההקפדה על תקינות הציוד היא גבוהה יותר בשגרה, כך הטיפול בשריפה יהיה יעיל יותר בזמן חירום. אם יש לכם צורך בביצוע בדיקת ציוד כיבוי אש ובהכנת העסק בתחום באופן כללי, זה המקום הנכון עבורכם. צרו קשר כבר כעת באמצעות האתר והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך  

  

   
logo Web Design